رواسی: وزنه برداری رشته ای نیست که همواره انتظار رکوردشکنی داشته باشیم/ پیش‌بینی کسب ۳ یا ۴ مدال طلا را می‌کنیم

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس از جاکارتا، علی‌اصغر رواسی درباره شرایط وزنه برداران کشورمان برای حضور در سومین دوره بازی های پاراآسیایی گفت: به طور کلی بچه‌ها شرایط خوبی دارند و دیروز اولین جلسه تمرین خود را برگزار کردند که تمرین سبکی هم بود. البته با تمرین سبک نمی‌شود گفت در چه وضعیتی هستند، اما امیدوارم در چند روز آینده به بهترین شرایط برسند.

وی در مورد گلایه برخی از ورزشکاران از کیفیت غذای دهکده بازی‌های پاراآسیایی نیز گفت: ورزشکاران چنین دغدغه‌ای دارند، اما اگر بخواهیم از نظر کیفی در نظر بگیریم، خیلی هم بد نیست. شاید تنوع غذا کم باشد، اما از نظر کیفی بد نیست و نمی‌تواند مشکل‌ساز باشد.

سرمربی تیم پاراوزنه‌برداری کشورمان در واکنش به اینکه همه از برخی وزنه‌برداران چون سیامند رحمان انتظار رکوردشکنی دارند، گفت: وزنه‌برداری ورزشی نیست که وزنه‌بردار همیشه آماده رکوردشکنی باشد و انتظار رکوردشکنی داشته باشیم؛ البته سعی می‌شود بهترین رکورد به دست بیاید.

وی یادآور شد: سیامند در المپیک به یکباره ۱۰ کیلوگرم رکورد زد که مشکلاتی را برای او به وجود آورد، چرا که وزنه‌بردار برای ارتقای رکورد باید فراتر از توانش تلاش کند. قطعاً سیامند اگر در تمرین شرایط خوبی داشته باشد، می‌تواند بازهم رکورد جهان را ارتقا دهد. دیگر وزنه‌برداران نیز چنین شرایطی دارند.

رواسی در مورد پیش‌بینی‌اش از تعداد مدال‌های تیم پاراوزنه‌برداری ایران هم گفت: بچه‌های ما در هفت وزن شرکت می‌کنند و در سه وزن نماینده نداریم که این هم نقصانی است برای ما. مسئله بعدی این است که در دو سه وزن برنده یا بازنده شدن ما با اختلاف کمی است. در کل من پیش‌بینی می‌کنم سه یا چهار مدال طلا کسب می‌کنیم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *