کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا؛ اطری طلایی شد/ طلسم‌شکنی بعد از ۷ سال

به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه مسابقات پنج وزن نخست رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا که از صبح امروز (سه شنبه) در شهر “شی آن” چین آغاز شده است رضا اطری در وزن ۵۷ کیلوگرم با پیروزی در دیدار فینال مقابل نماینده کره شمالی به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۵۷ کیلوگرم رضا اطری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۱۴ بر ۴ حکمت اله وحیداف از تاجیکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۲ بر یک از سد محمودجان شاوکاتوف، دارنده مدال نقره آسیا از ازبکستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. اطری در دیدار نهایی به مصاف کوم سونگ کانگ دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ از کره شمالی رفت که با برتری ۹ بر ۳ نخستین مدال طلا را برای ایران به رامغان آورد.

آخرین مدال طلای ایران در مسابقات قهرمانی آسییا در وزن اول (۵۷ کیلوگرم)‌ توسط حسن رحیمی در سال ۲۰۱۲ کسب شده بود تا اطری بعد از ۷ سال موفق به شکستن طلسم قهرمان نشدن نمایندگان کشورمان در این وزن شود.

بهمن تیموری و رضا یزدانی در اوزان ۷۹ و ۹۷ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافته‌اند و پیمانی بیابانی و یونس امامی در اوزان ۶۵ و ۷۰ کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شده‌اند.

انتهای پیام/س

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *